Ta strona wymaga nowszej wersji Flash Playera.
Możesz pobrać go za darmo używając poniższego linku. Potrwa to tylko chwilę.

Blockboard

lekka płyta stolarska

Firma Orfin od kwietnia tego roku wprowadza do sprzedaży – lekkie płyty meblarskie, których podstawową zaletą jest niska waga. Ciężar właściwy tych materiałów, w zależności od użytego do budowy ich rdzenia i warstw zewnętrznych drewna, może się wahać od 350 kg/m3 dla gatunków fuma/ceiba do 450 kg/m3 dla topoli/okoume.

Zalety nowego produktu: „Jest to idealne rozwiązanie dla małych i średnich zakładów stolarskich ze względu na łatwość obróbki i montażu okuć. Posiadają one lepsze właściwości trzymania wkrętów lub gwoździ w stosunku do płyty wiórowej, a w porównaniu do płyt komórkowych mocowanie okuć, jak i sama obróbka nie są tak skomplikowane”. Co istotne, technologia obróbki tych lekkich płyt stolarskich w niczym nie odbiega od pracy ze standardowymi materiałami.

Proces produkcji tych płyt odbywa się w prasach wielkoformatowych pod wysokim ciśnieniem i temperaturą. Ich rdzeń stanowią sklejone ze sobą listewki drewniane, wykonane z takich gatunków drewna, jak: topola, fuma, ceiba. Mają one szerokość od 30 do 45 mm, a grubość w zależności od grubości płyty stolarskiej. Dodatkowo rdzeń jest oklejony dwustronnie obłogami okoume o grubości od 1,4 do 2 mm.

Płyty o dużej grubości, powyżej 25 mm, zbudowane są z dwóch warstw rdzeni oddzielonych dodatkową warstwą obłogu.

Oferta będzie obejmować także płyty bardziej ekskluzywne, oklejone okleiną naturalną, na przykład dębem.