Ta strona wymaga nowszej wersji Flash Playera.
Możesz pobrać go za darmo używając poniższego linku. Potrwa to tylko chwilę.

Superform

sklejka elastyczna

biurko2
biurko

Sklejka SUPERFORM jest znana od kilkunastu lat, i ma szerokie zastosowanie począwszy od przemysłu meblarskiego, projektantów wnętrz poprzez producentów jachtów i łodzi a skończywszy na producentach ekologicznych zabawek. Jest materiałem, który poprzez swe własności potrafi zastąpić dotychczas stosowane materiały o właściwościach elastycznych np. nacinany MDF.

 

Krzesło wykonane ze sklejki SUPERFOM
krzesło

Sklejka SUPERFORM zwiększa efektywność oraz oszczędności, ponieważ pozwala na szybką i łatwą jej obróbkę. Po ostatecznym unieruchomieniu zachowuje dużą sztywność. Praktycznie można nadawać jej dowolnie zaprojektowany kształt, sklejka SUPERFORM może służyć również jako „narzędzie"  do wykonywania matryc wklęsłych i wypukłych. Łatwość z jaką można ją wyginać ręcznie stwarza dodatkowe korzyści dla producentów mebli oraz wykonawców elementów meblowych; kształty okrągłe i owalne można uzyskać bez stosowania specjalnych maszyn i robocizny jak w przypadku tradycyjnego gięcia sklejki na gorąco oraz jest doskonałym materiałem służącym do aranżacji wnętrz, ze względu na swój niewielki ciężar i łatwość obróbki doskonale nadaje się do obłych konstrukcji sufitów, ścian lub filarów.

 

Zastosowanie sklejki SUPERFORM eliminuje potrzebę stosowania konstrukcji szkieletowych przy kształtowaniu promieni; zaprojektowane formy można złożyć błyskawicznie zaoszczędzając jednocześnie czas i pieniądze w przeciwieństwie do obróbki parą laminowania czy kształtowania wtórnego.

 

Kliknij aby pobrać instrukcję usztywniania sklejki Superform

Trzywarstwowa sklejka SUPERFORM wykonana jest z liściastego drzewa egzotycznego FUMA/CEIBA, przy użyciu kleju na bazie melamin. Dostępna w rozmiarach 2440mm x 1220mm ze strukturą słoi w poprzek lub wzdłuż i o grubościach 3, 5, 8mm. Łączenie ze sobą poszczególnych grubości daje możliwość uzyskania dowolnego wymiaru. Arkusze są szlifowane papierem o ziarnistości 120 co pozwala na pokrycie go fornirem, melaminą, farbą, PCV lub praktycznie każdym innym materiałem wykończeniowym. Przy pokryciu lakierem bezbarwnym uzyskuje się kolor podobny do brzozy lub sosny. Sklejka SUPERFORM nadaje się doskonale do pokrywania jej bejcą.

 

O szczególności tego materiału może świadczyć fakt , że ze sklejki SUPERFORM została wykonana skorupa najszybszej łodzi do bicia rekordów na wodzie o nazwie PAPAKILO.